magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAÈKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
Èeské centrum
Historická radnica
Èajovòa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúèka
Ostatné podujatia a koncerty

Boris Vaitovič vo Východoslovenskej galérii

Kultúra -> Výstavy Jul 02 2022 - 08:37 GMT

Trvanie výstavy: 1. 7. 2022 – 11. 9. 2022. Kurátor: Peter Megyesi.

Východoslovenská galéria, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pozýva na  výstavu Borisa Vaitoviča – Dva dé a pol.
Výstava v priestoroch Východoslovenskej galérie na Alžbetinej 22  predstaví vybrané okruhy autorovej maliarskej a intermediálnej tvorby, najmä so zameraním na fenomény iluzívnosti, vierohodnosti sprostredkovávanej informácie a limitov obrazových médií. Vaitovičove obrazy často prinášajú spochybnenie presvedčenia o istote videného a v hre s divákom odhaľujú, že dívanie sa nie je iba fyziologický akt, ale aj kultúrne podmienený koncept.
Zdroj: RO SSN

 

Potulky mestom 3.-5. jún DOLNÁ BRÁNA. (tajomstvá podzemia)

Kultúra -> Podujatia Jun 30 2022 - 13:55 GMT

Zostúpte do podzemia!

Potulka v podzemí sa koná za každého počasia!
Najväčší podzemný archeologický komplex na Slovensku.
Dotknite sa troch stien mestskej fortifikácie.
Most nad vodnou priekopou.
Jedna z piatich mestských brán.
Čo sa nám zachovalo z prvej hradby z roku 1290 ?
Zahrajte sa na stredovekého obrancu Košíc.
Príďte do „Dolnej brány“, aj keď ste tam už boli. Po rekonštrukcii ju nespoznáte!

 

ŠFK letné podujatia orientovala na profesionálny rozvoj mladých hudobníkov

Kultúra -> Podujatia Jun 16 2022 - 10:35 GMT

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) sa v lete zapojí do príprav a realizácie vzdelávacích podujatí určených najmä mladým hudobníkom a študentom hudby. Viac približuje generálna riaditeľka ŠFK Lucia Potokárová: „Od začiatku pôsobenia Adriana Rajtera v Hudobnom centre, kde sa veľmi aktívne angažuje v oblasti výchovno-vzdelávacích aktivít prostredníctvom projektu Slovenského mládežníckeho orchestra (SMO), vnímam významný vplyv tejto inštitúcie na rozvoj mladého interpretačného umenia. Členovia SMO dostávajú príležitosť konfrontácie s európskym interpretačným umením. Je to veľká pomoc pre stredné a vysoké umelecké školy a pre nás je to nádej, že ich absolventi budú raz našimi kolegami. Štátna filharmónia Košice je veľmi rada partnerom tohto projektu, tentokrát aj aktívnou účasťou kľúčových členov orchestra ŠFK v pozícii lektorov.“

 

Košické dni súkromného práva IV.

Aktuálne -> Školstvo Jun 16 2022 - 10:34 GMT

Katedra občianskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s Občianskym združením Košické dni súkromného práva zorganizovala štvrtý ročník medzinárodnej vedeckej konferencie pod názvom Košické dni súkromného práva IV. realizovanej v rámci projektu VEGA č. 1/0765/20 „Ochrana ľudských hodnôt v súkromnom práve v kontexte moderných trendov a prebiehajúcej rekodifikácie súkromného práva“. Konferencia bude prebiehať 15. – 17. júna 2022 v priestoroch Hotela DoubleTree by Hilton v Košiciach. 
Štvrtého ročníka Košických dní súkromného práva sa zúčastní viac ako sto domácich    a zahraničných účastníkov z akademických inštitúcií, súdov, prokuratúry a stavovských organizácií.

 

Potulky 3.-5. jún LUNÍK IX. (ako ho nepoznáte)

Kultúra -> Podujatia Jun 03 2022 - 14:26 GMT

Dozviete sa: Kostol s umeleckou výzdobou.Čo všetko sa zmenilo k lepšiemu. ZŠ Ľudmily Podjavorinskej. Umelecké diela na sídlisku. Genéza erbu Luníka IX. Premeny Luníka IX.Nové bývanie. Ako funguje?
Príďte si vytvoriť vlastný názor na Luník IX.

 

Deň detí s Knižnicou Jána Bocatia

Kultúra -> Literatúra May 26 2022 - 08:03 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB) prichádza pri príležitosti Medzinárodného dňa detí s aktuálnou novinkou pre svojich malých čitateľov. Je ňou ponuka digitálnej knižnice s bohatou ponukou detských e-kníh. VKJB, ktorá je kultúrnou organizáciou Košického samosprávneho kraja, sa stala súčasťou KUBO CLUB-u,  originálnej slovenskej digitálnej knižnice. Detské e-knihy majú kvalitné dizajnové spracovanie s plnohodnotnými farebnými ilustráciami. Ponuka zaujme deti od dvoch rokov, pútavé tituly sú zamerané aj na škôlkarov a najmladších školákov. Aj v digitálnom svete tak môže byť zážitok z čítania vizuálne príjemnou a podnetnou aktivitou. Preto je v detských e-knihách v ponuke VKJB dôraz kladený nielen na slovo, ale aj na ilustrácie a grafické spracovanie. V Kubovi deti, rodičia, starí rodičia či pedagógovia ocenia bohatú ponuku klasických, ale aj moderných rozprávok, v ktorých sú obľúbení knižní hrdinovia, či riekanky. V ponuke je aj množstvo encyklopédií a didaktických textov.

 

Bazár pre labky sa vydaril

Aktuálne -> Rôzne May 24 2022 - 11:55 GMT

Začiatkom mája sa konala v obchodnom centre Cassovia zbierka oblečenia, techniky, kníh či nepotrebných domácich potrieb, ktorých sa Košičania rozhodli vzdať pre dobrú vec. Zbierka vyvrcholila dvojdňovým Bazárom pre labky, na ktorom sa vyzbieralo 2-tisíc eur. 

Celý výťažok z predaja vecí bol prerozdelený medzi útulok ÚVP Košice a neziskovú organizáciu Srdce pre mačky. Obe inštitúcie výťažok z predaja použijú na zaplatenie dlhu z veterinárnych úkonov ako sú kastrácie, operácie, očkovania či ošetrovanie.

 

"Piknik na TUKE"

Aktuálne -> Školstvo May 23 2022 - 11:22 GMT

Deň otvorených dverí na TUKE pod názvom "Piknik na TUKE" Technická univerzita v Košiciach si tento rok pripomína 70. výročie svojho založenia. Atmosféru jarného Pikniku na TUKE si budete môcť vychutnať v areáli Technickej univerzity v Košiciach v stredu 25. mája 2022 v čase od 9:00 do 13:00 hod.

Pre študentov sme pripravili exteriérové, vedomostné a oddychové aktivity (v závislosti od počasia).

Program tohto podujatia nájdete na https://dod.tuke.sk/

 

Univerzita vďaka eurofondom obnovila už piatu budovu

Aktuálne -> Školstvo May 18 2022 - 12:24 GMT

Zníženie spotreby energie je hlavným cieľom projektu, ktorý zrealizovala Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF) v jednom z pavilónov v areáli školy, kde sídli katedra výživy a chovu zvierat.  Projekt Zníženie energetickej náročnosti pavilónu č. 12 sa realizoval v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia a bol spolufinancovaný  z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov univerzity. Celkové konečné náklady stavby sú 1 015 545 eur. Obdobie realizácie projektu bolo od októbra 2018 do mája 2022, stavebné práce sa robili od augusta 2020. Na stavbu už bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk