magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Chata Bystrina v Zádielskej doline

Pokiaľ sa vyberiete na túru Zádielskou dolinou a máte záujem o občerstvenie a jedlo, na strete červenej, zelenej a modrej značky v severnej časti doliny nájdete smerové tabule, ktoré vás po 200 metroch dovedú k chate Bystrina.

Chata býva oficiálne otvorená od 1. mája do konca septembra. V závislosti od počasia ju však zvyknú prevádzkovať aj v skoršom a predlžujú to do neskoršieho termínu.

V ponuke býva zvyčajne jedno jedlo - desiatová polievka, alebo párky. Počas víkendov býva v ponuke zvyčajne viac jedál, zvyčajne aj guľáš. K dispozícii sú rôzne druhy nápojov alko-nealko, čapuje sa tu pivo Kaltenecker.

V blízkosti chaty sa nachádza niekoľko vyhradených ohnísk, kde je možné založiť si oheň. V podstate ide o jediné miesto, kde tak v tejto časti Slovenského krasu môžete urobiť bez rizika pokuty. Nachádzajú sa tu aj lavičky a stoly na oddych, pred chatou je rozľahlá lúka. Kempovanie tu nie je povolené, viac-menej je však možné na vlastné riziko, neraz som tu videl ľudí prespávať.

Prístupové cesty:

Po červenej značke od vlakovej stanice Dvorníky-Zádiel, čo trvá asi jeden a pol hodinky.

Pokiaľ idete autom (z Košíc smer Rožňava), je potrebné prejsť dedinou Zádiel, na jej konci pri ústi doliny je parkovisko, ďalej je nutné pokračovať červenou značkou pešo, čo trvá asi hodinku.

Priamo k chate Bystrina je možné prísť aj autom. Je však nutné prejsť cez horské sedlo Soroška, potom pri obci Lipovník odbočiť vpravo a pokračovať cez dediny Drnava, Kováčová, Lúčka a Bôrka. Asfaltová cesta ďalej vedie lesom až k chate. Domnievam sa však, že tu skôr ide o zanedbanie dopravného značenia. Značka zákazu vjazdu tu však chýba, takže je možné zaparkovať až priamo pred Bystrinou.

Kapacita a kontakt:

Chata Bystrina má v interiéri priestor pre 40 ľudí, na priedomí a vonku pri stoloch s lavicami pre ďalších 50 ľudí.

V prípade potreby, ak si máte záujem vpred objednať nejaký druh jedla, alebo rezervovať miesto na nejakú oslavu a podobne, môžete sa kontaktovať na t.č. 058/79 79 222

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk