magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predstavenie

Klub akrobatického rockenrolu založili bratia Štefan a Viktor Turokovci dňa 31. októbra 1991. Týmto sa košický klub stal vo svojej kategórii tretím najstarším na Slovensku. Názov tohto združenia možno vysvetliť ako preklad anglického "victims of rock and roll", čiže obete rock and rollu. Od roku 1998 je klub registrovaný ako občianske združenie s právnou subjektivitou.

Ako vo všetkých organizáciach podobného druhu, aj tu sa vo všetkých kategóriach vystriedalo veľké množstvo mien. Najstarším tanečníkom je zakladateľ a tréner Štefan Turok, ktorý sa na p´diach predstavil s viacerými partnerkami: Vandou Ondrisovou, Nikou Engelmayerovou, Zuzkou Špaldonovou a s Denisou Šmajdovou. Spomenút treba aj páry Daniel Žilák s Lenkou Ihnátkovou alebo so Zuzou Bujnákovou, Rado Guza s Adou Durišovou (v súcasnosti s Adou Hudákovou), Rasto Takác s Danou Kurucovou.

Za skutočne pozoruhodnú možno hodnotiť skutočnosť, že väčšina týchto párov sa vypracovala do kategórie B, v čom má košický klub prím medzi mimobratislavskými klubmi. Nikde inde totiž nemajú viac ako jeden pár kategórie B.

Rok 1997 znamenal v histórii klubu výrazné oživenie a t vďaka návratu tančeníkov, ktorí tu kedysi začínali - Milan Gorej, Gabo Gaura, Peta Patlevičová. Po úraze Viktora Turoka sa vedenia tréningov ujal jeho brat Štefan.

Tréningy RRC Victimrock sa skladajú z tanečnej, gymnastickej a akrobatickej prípravy. Členovia navštevujú plaváreň, posilňovne, saunu. Klub sa zúčastňuje rôznych odborných sústredení, vystúpení a súťaží. Za najväčší úspech považujú 5. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov v Dankt Peterburgu v roku 1998. Ocenenie získal pár Gabriel Gaura a Petra Patlevičová.


Dana Kurucová a Rastislav Takáč
 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk