magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

STAR-club bojových umení
Člen Slovenskej Taekwon-do Únie

kontakt:

Kontakt:
mobil: 0904 436 448
e-mail: starclub@mail.box.sk

Predstavenie

STAR-CLUB bojových umení Košice sa už siedmy rok - od svojho založenia 1.septembra 1999- zameriava predovšetkým na realizáciu tréningov, ďalej na prípravu a realizáciu národných aj medzinárodných súťaží, ale aj exhibičných vystúpení v taekwon-do. Tento druh bojových umení prišiel na Slovensko začiatkom 90.-tych rokov, z Korejského poloostova.

STAR-CLUB realizuje tréningy a súťaže predovšetkým pre detí a juniorov vo veku od 5 do 15 rokov.

Tréneri:
Jana Miháliková - II. dan - čierny opasok
Ján Mihálik - I. dan - čierny opasok

Vedúci klubu:Ján Mihálik,st.

Názov Taekwon-do v preklade znamená:Tae-noha, kop, práca s nohami, kwon-päsť, ruka, práca s rukami, Do-cesta, umenie nájsť správnu cestu životom. Taekwon-do je korejské bojové umenie, vytvorené k sebeobrane. Zakladateľom Taekwon-do je generál Choi Hong Hi. Pri Taekwon-do ide o spôsob boja bez pomoci zbraní, na základe trénovania sebaovládania a koncentrácie mysle, fyzickej kondície, rýchlosti a presných bojových techník. STAR-CLUB bojových umení Košice je členom Slovenskej Taekwon-do Únie so sídlom v Bratislave. Medzi vedúce osobnosti STAR-CLUBu patrí Janka Miháliková, 2.Dan (r.nar.1984), ktorú vypáskoval v 15.rokoch na 1.Dan, kórejský majster Yun Nam Gyu, držiteľ 6.Danu a medzinárodný inštruktor taekwon-do. Janka sa ako prvá žena na Slovensku začala - po prerážaní dosák a škridlí - venovať aj prerážaniu kvádrov. Jej slovenský rekord z roku 2003 je prerazenie rukou 8 kusov po 5 cm hrubých porobetonových kvádrov položených na sebe (spolu 40 cm) ,ale aj prerazenie predlaktím 7 kusov po 5 cm hrubých porobetonových kvádrov položených na sebe(spolu 35cm). V roku 2004 Janka vytvorila ďalši slovenský rekord, keď prerazila 100 kusov po 5 cm hrubých kvádrov za časový limit 15 minút. V súčasnosti sa pripravuje na prekonanie svojho slovenského rekordu, ale hlavne na oficiálny pokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov, v prerážaní kvadrov.

Športové úspechy:

STAR-CLUB Košice sa zúčastňuje na rôzných športových a spoločenských akciách. Ako príklad môžme uviesť DNI MESTA KOŠICE 2002, 2003, Voľba študentského richtára Košíc 2002,2003, KORITNICA MEDIA CUP 2002,exhibičné vystúpenie na kúpalisku Ryba v programe skupiny I.M.T.SMILE v roku 2002, exhibičné vystúpenie na akcii STREETBASKET 2004 (angažovala ich Agentúra INFINITY MEDIA), či reklamná akcia pred BAUMAXOM(2003), ale aj úspešné exhibičné vystúpenia pre mestskú časť Košice- Šaca a Košice-Dargovských hrdinov a mnohé ďalšie akcie.

V kategorii súťažných športových akcií STAR-CLUB zorganizoval dva ročníky medzinárodného turnaja taekwon-do v Košiciach v rokoch 2002, 2004, konaného pod záštitou podpredsedu Košického samosprávneho kraja Ing.Michala Iľka. Najlepšie si na oboch ročníkoch počínali taekwon-disti z klubu SO-San Znojmo, z Českej republiky, teda reprezentanti z krajiny majstov Europy v tomto športe. V silnej konkurencii sa ziskom viacerých medailí, nenechali zahanbiť ani športovci z usporiadajúceho STAr-CLUBu. Na Majstrovstvách Slovenska v taekwon-do 2004 v Galante sa umiestnil v kategórii žiakov Michal Bančanský na 1.mieste, Lenka Lehotkaiová na 3.mieste a v kategórii juniorov Peter Helyei na 3.mieste.

Na Majstrovstvách Európy 2004 v Sofii (Bulharsko) sa v disciplíne POWER TEST umiestnila reprezentantka SR Janka Miháliková na 7.mieste.

ĎALŠIE ÚSPECHY (07-08) (dokument word 8.doc)

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk