magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Francúzska Aliancia Košice

Dni francúzskej kultúry v Košiciach 2005 - stiahnutie: formát PDF

Francúzska Aliancia je nezisková organizácia, založená v Paríži v roku 1883. V súčasnosti je rozšírená v 138 krajinách sveta. Po svojej existencii v predvojnových rokoch bola v Košiciach znova otvorená 8. apríla 1998 za účasti veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku. Jej cieľom je rozvoj a šírenie francúzskeho jazyka a kultúry na celom svete.

Aktivity v oblasti jazykových kurzov:

1 - Všeobecné

Rok je rozdelený na štyri obdobia:

2 - Špecializované kurzy:

  • obchodná francúzština
  • konverzácia
  • aktivity pre deti
  • individuálne kurzy
  • kurzy pre podniky

Radi vám osobne poskytneme viac informácií.

Minimálny počet študentov v skupine: 8 (kurz obchodnej francúzštiny: 5)

Aktivity v kultúre
- Koncerty
- Výstavy
- Ateliér francúzskej kuchyne
- Mesačný prehľad udalostí vo Francúzskej tlači
- literárny večer
- stretnutia
- Týždeň francúzskej kultúry

Členstvo

Členom Francúzskej aliancie sa môže stať nielen návštevník a absolvent jazykových kurzov, ale každý záujemca o francúzsky jazyk a kultúru. Týmto získa prístup k informáciám o jednotlivých aktivitách Francúzskej aliancie, možnosť aktívnej účasti na jej podujatiach, možnosť výpožičiek z jej knižnice, v rámci knižných, hudobných a časopisných fondov i pristup na internet.

Knižnica obsahuje knižné diela z oblasti literatúry, umenia, dejín, pedagogiky a didaktiky. V ponukovej časti CD je možnosť výberu francúzskej klasickej hudby. Z novín a časopisov si je možné požičať: Le Point, Le Monde, Télérama, GEO, FDM, Paris Match, Cuisine et vins de France, Cuisine actuelle, Elle.

V sídle Francúzskej aliancie v Košiciach je k dispozícii satelit s francúzskymi televíznymi programami a filmotéka. Taktiež sa tu raz týždenne konajú stretnutia, na ktorých sú členovia informovaní o aktuálnom dianí vo Francúzsku i rôznych záujmových témach.

Francúzska aliancia v Košiciach v spolupráci so Slovenskou akademickou informačnou agentúrou poskytuje informácie o štipendiách francúzskej vlády.

Kontakt

adresa:
Francúzska aliancia
Jesenského 26
040 01 Košice

tel./fax: 055/ 62 571 59

e-mail:alliancefr.ke@centrum.sk

Riaditeľ FA: Bruno Boyer - francúzsky jazykový atašé pre spoluprácu

asistenti: Mgr. Matej Piroh

Členovia aliancie majú možnosť pôžičiek kníh, CD a časopisov

K dispozícii je aj filmotéka a satelitný príjem francúzskych televíznych kanálov

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk