magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Z histórie i súčasnosti

Ako prvá a toho času i jediná trieda formujúcej sa hotelovej školy vznikla v školskom roku 1992/1993 v SOU obchodnom na Bocatiovej ulici v Košiciach. Študenti tejto triedy, ako i novej triedy prvého ročníka v školskom roku 1994/1995 sa už vzdelávali v priestoroch SOU stavebného na Južnej triede č. 10., kde sa nachádza predstavovaná škola v súčasnosti. Školu s názvom Hotelová akadímia tu zriadila Školská správa Košice II. V septembri 1994 tu začalo prijímať vedomosti z oblasti teoretického i praktického hotelového manžmentu 167 študentov v piatich triedach. Ovtedy škola prešla prudkým rozvojom a modernizáciou, takže sa v súčasnosti radí medzi moderné vzelávacie inštitúcie vysokého kreditu.V školskom roku 2000/2001 na škole študuje v 15-tich triedach 415 študentov, z toho 294 dievčat a 121 chlapcov.

Škola spolupracuje s Francúzskou aliancou, medzi najúspešnejšie podujatia patrí Súboj francúzskej a nemeckej kuchyne. Pravidelne sa konajú akcie s názvom Francúzska kuchyňa. Rozvíja sa aj spolupráca s nemeckým mestom Wuppertal, Hotelovou školou v talianskom Padove a francúzskym lýceom v Savigny le Temple.

Súčasťou školského života je aj veľké množstvo kultúrnych podujatí. Študenti majú možnosť zapojiť sa do práce v redakcii školského časopisu Akademik. Hotelová akadémia, Južná trieda 10, Košice je známa aj vďaka organizácii súťaže hotelových akadémií Gastro, do ktorých sa zapájajú slovenské i partnerské zahraničné školy. Študenti majú možnosť zapojenia sa do aktivít školy v rmci medzinárdných projektov Baťa Junior Achievement a Leonardo da Vinci.

Rovanký typ školy sa na Slovensku nachádza aj v Prešove, Spišskej Novej Vsi, Kežmarku a v Piešťanoch. Po jednej triede je aj v Michalovciach a v Humennom.

V reštaurácii hotela Akadémia

Na hodine nemčiny

V učebni informatiky

Na hodine angličtiny

Na hodine praxe

Recepcia v priestoroch školského hotela

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606