magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

História a súčasnosť školy

Budova, v ktorej sídli košické Gymnázium na Poštovej ulici, od 17. storočia slúžila pivovaru. Pivo sa tu varilo a predávalo až do roku 1863, potom sa tu ešte do roku 1876 predávalo. V roku 1882 začala škola slúžiť potrebám školstva a otvoril sa tu prvý ročník štúdia Štátnej nemeckej reálky. Tejto slúžila do roku 1938. Po Viedenskej arbitráži 2. 11. 1938, kedy sa táto časť Slovenska stala súčasťou Maďarska, bolo v budove na terajšej Poštovej ulici zriadené Kráľovské uhorské štátne gymnázium.

Návratom Košíc do Československa po II. svetovej vojne začalo v tejto budove pôsobiť II. štátne gymnázium, potom Stredná priemyselná škola stavebná. V školskom roku 1967/1968 sa tu presťahovala Stredná všeobecnovzdelávacia škola, ktorá sa stala predchodcom súčasného gymnázia. To otvorilo svoje triedy v školskom roku 1969/1970.

Na hodine biológie

V odbornej učebni chémie

Na hodine informatiky

Pohľad do zošitov

V odbornej učebni biológie

Pri nástenke...

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606