magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prešov

 

 

 

 

 

Mesto Prešov je významným hospodárskym a správnym centrom východného Slovenska. Už v minulosti, historicky od udelenia mestských práv, sa v nom sústreďovali riadiace činnosti, ktoré mali dosah spočiatku len na okolité mestá a obce, neskôr na celý región. Vyplýva to z jeho geografickej polohy, kedže je postavené na križovatke bývalých významných obchodných ciest.

Prešov, s počtom obyvatelov 91205 (stav ku 1.1.2005), je tretím najväčším mestom Slovenska. Sídlia v nom viaceré krajské orgány a zároveň je správnym centrom Prešovského samosprávneho kraja, ktorý je najväčší na Slovensku.

Kontakt na Mestské informačné centrum: Hlavná 67
080 01 Prešov
Slovenská republika
Tel: +421 51 16 186, +421 51 773 11 13
Fax: +421 51 759 32 81
e-mail: pis@pis.sk
web: www.pis.sk

Mestský úrad v Prešove:
Hlavná 73
080 68 Prešov
Slovenská republika
e-mail: primator.radnica@presov.sk, informacie@presov.sk
web: www.presov.sk

: MESTSKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM (MIC)

Mestské informačné centrum (MIC) v Prešove je hlavným zdrojom informácií o meste Prešov. Nájdete tam aktuálny prehľad kultúrnych, spoločenských a športových podujatí, informácie o firmách, podnikateľských príležitostiach a pod.

MIC tiež vykonáva bezplatnú základnú registráciu firiem do systému JPIS, ponúkajú služby tzv. internetovej kaviarne (4 počítace pripojené do internetu pevnou linkou), kopírovacie a faxovacie služby, výrobu vizitiek a v prípade potreby dokážu promptne zabezpečit aj profesionálnych sprievodcov na prehliadku mesta.

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk