magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚSMEV ZA ÚSMEV
občianske združenie

Občianske združenie Úsmev za úsmev sa snaží pomôcť deťom i zbierkami použitého šatstva, obuvi, či hračiek.

Náklady spojené so zabezpečením jednotlivých akcií hradí Združenie z finančných prostriedkov získaných od sponzorov, mestských častí a iných darov. Finančné prostriedky sa snažíme získavať i vlastnými akciami. Každoročne pre Košičanov organizujeme "Mládežnícky benefičný ples" a pre športovo založených Košičanov "Benefičný futbalový turnaj".

Všetky získané finančné prostriedky sú určené výhradne na zabezpečenie podujatí pre deti, ktorých detstvo je trochu zložitejšie alebo smutnejšie.

Výber detí, ktoré sa zúčastňujú na akciách Združenia, sa robí v spolupráci so sociálnymi oddeleniami na jednotlivých mestských častiach. Ide o deti zo sociálnych rodín (viacdetné rodiny, neúplné rodiny, rodiny nezamestnaných rodičov, problémové rodiny...). Úspešná je i spolupráca s Ústavom sociálnej starostlivosti pre telesne postihnutú mládež na Opatovskej ceste.

Pre deti organizujeme:

- oslavy Dňa detí
- stretnutie s Mikulášom
- jednodňové vylety
- každoročne i letný pobytový tábor
- návštevy kultúrnych pamiatok na Slovensku
- a ďalšie akcie, ktoré dokážu spríjemniť život deťom...

Z histórie

Bolo leto 1995, keď mladí ľudia z Košíc, pod vedením rím.-katolíckeho kňaza Jozefa Feketeho zorganizovali pobytovy tábor pre 65 detí zo sociálne slabších rodín, telesne postihuté deti a deti z detských domovov. Tento tábor niesol názov: "Úsmev za úsmev".

Po úspešnom tábore boli organizátori rozhodnutí, že Úsmev za úsmev musí existovať. Potreba pomáhať deťom skrášliť to najkrajšie obdobie v živote človeka - detstvo, bolo tou hlavnou myšlienkou pri oficiálnom vzniku Občianskeho združenia Úsmev za úsmev.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky nás zaregistrovalo dňa 20.11.1995.

Členovia v združení pracujú popri svojom zamestnaní, bez nároku na odmenu.

Kontakt:

Občianske združenie Úsmev za úsmev
Jasuschova 26
040 11 Košice

Tel. č. : 055/ 6452903

E-mail: usmev.za.usmev@pobox.sk

IČO/DIČ: 35510641

Bankové spojenie: ISTROBANKA Košice 10006-5719110/4900

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606