magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kontakt:

FEMAN
Zvonárska 21
040 01 Košice

riaditeľ:

Ing. Eduard Buraš,
mobil: 0905 539 926

telefón a fax do kancelárie:
055 / 625 01 42

e-mail: feman@stonline.sk

FEMAN
SLOVENSKO - EURÓPSKA KULTÚRNA SPOLOČNOSŤ

Predstavenie

Občianske združenie FEMAN, Slovensko-európska kultúrna spoločnosť je nezávislým a neziskovým združením ľudí sympatizujúcich s kultúrnymi tradíciami európskych národov a národností. FEMAN podporuje činnosť a spoluprácu kultúrnych združení v náväznosti na medzinárodné kultúrne projekty.

Medzi základné ciele spoločnosti FEMAN ďalej patrí organizácia kultúrnych podujatí, festivalov, odborných seminárov, výstav, kongresov, prednášok, jazykových táborov, športových podujatí a kultúrno-spoločenských aktivít, zameraných na kultúru národov a národností žijúcich na území mesta Košice, na území Slovenska a v Európe.

FEMAN zhromažďuje informácie o kultúrnych aktivitách iných kultúrnych zdužení v rámci Slovenskej republiky a Európy, s cieľom prispievať k lepšej a všestrannej podpore mladých ľudí a rozvoji ich aktivít v oblasti kultúrnej, spoločenskej, sociálnej, medzinárodnej a verejno-prospešnej.

FEMAN podporuje spoluprácu s ostatnými národmi a menšinami žijúcimi v Európe, ktoré prispievajú k zachovávaniu ľudovej kultúry, ľudových remesiel, podporuje spoluprácu so samosprávami, štátnymi i neštátnymi organizáciami podobného zamerania doma a v zahraničí.

Ďalšie linky spojené s organizáciou FEMAN:

Začalo Košické kultúrne leto 2004 9. 6. 2004

Začína Európsky kultúrny festivalu národov a národností - FEMAN 2003 3. 9. 2003

Začína festival národov a národností FEMAN 2002 11. 9. 2002

Aj svetoznámy mím Milan Sládek tvrdí, že bez väčšej odvahy budeme vždy iba loptičky 10. 9. 2002

FEMAN predstavil Slovensko – nemecké dni porozumenia 26. 6. 2002

Festival FEMAN 2000 18. 9. 2000

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk