magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 

Kontakt:

Bonsai klub
Botanická záhada UPJŠ
Mánesova 23
043 52 Košice

e-mail: j.kolesar@pobox.sk

BONSAI KLUB KOŠICE

Klub bol založený v januári 1989. Klub zastrešuje pestovateľov bonsajov z takmer celého východného Slovenska. Na pravidelných stretnutiach klubu si vymieňame názory a skúsenosti, častokrát aj názornými ukážkami na polotovaroch, alebo už tvarovaných stromoch. V tomto prostredí sa členovia klubu oboznamujú s praktickými úkonmi, ktoré súvisia s pestovaním bonsajov (presádzanie, tvarovanie, rez, odlisťovanie, ochrana, atd.)

Bonsai klub Košice usporadúva taktiež jarnú výstavu, ktorá je súčasťou dni Košíc začiatkom mája. Na výstave je možnosť vidieť približne 100 exponátov, živé tvarovanie zaujímavých rastlín. Návštevníci ďalej majú možnosť zakúpiť si niektorý z exponátov, predpestovaných stromov, alebo len mladé rastlinky.

Klub ďalej organizuje každoročne workshop, kde skusenejší bonsajisti pomôžu a poradia s tvarovaním a pestovaním začínajúcim bonsajistom. Nechýbajú ani spoločné návštevy pestovateľov a organizovanie zájazdov na vzdialenejšie výstavy.

Radi privítame nových členov nášho klubu.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606