(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Regionálny šéf SDKÚ v Košickom kraji Karol Mitrík sa vzdal funkcie
@ Aktuálne -> Politika     Jan 11 2006 - 17:27 GMT
(TASR) - Košický predseda regionálneho zväzu SDKÚ Karol Mitrík sa vzdal funkcie. Dôvodom sú výsledky regionálnych volieb, v ktorých sa nenaplnili stanovené ciele strany.

Ako ďalej informoval TASR tlačový manažér Regionálneho zväzu SDKÚ v Košiciach Jozef Horváth, Mitrík odstúpil 10. januára "uvedomujúc si osobnú politickú zodpovednosť". Do zvolenia nového predsedu je vedením regionálneho predsedníctva strany poverený Karol Schlivka.

SDKÚ v regionálnych voľbách postavilo ako kandidáta na predsedu košického vyššieho územného celku poslanca NR SR Viliama Novotného. Podporovala ho koalícia SDKÚ-HZDS-DS-SZS a v prvom kole skončil ako tretí so ziskom 16 334 hlasov, čo predstavovalo 15,13 percentuálneho podielu hlasov odovzdaných všetkým deviatim kandidujúcim. Vo voľbách poslancov do košického regionálneho parlamentu získalo SDKÚ z celkového počtu 57 šesť kresiel. V novom zastupiteľstve vytvorili spolu s Ondrejom Bobíkom, jediným poslancom zvoleným za HZDS sedemčlenný tzv. koaličný poslanecký klub. Vzhľadom na rozdelenie síl po ustanovujúcom zastupiteľstve 9. januára sa spolu s 13-členným klubom KDH ocitli v pozícii opozičných klubov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/