(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
U.S. Steel Košice je sklamaná zámermi EK znížiť NAP emisií CO2 o 1,5 mil. ton
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Nov 09 2005 - 10:52 GMT
(TASR) – Spoločnosť U.S. Steel Košice je sklamaná najnovším zámerom Európskej komisie (EK) dodatočne znížiť slovenský Národný alokačný plán (NAP) emisií CO2 o ďalších 1,5 milióna ton a považuje ho za otvorený pokus stlmiť rast slovenskej ekonomiky.

Podľa U.S. Steel Košice zníženie emisií nie je nevyhnutné na to, aby Slovensko splnilo podmienky Kjótskeho protokolu.

"Požiadavka EK znížiť NAP na roky 2005 až 2007 o 1,5 milióna ton je v rozpore s jej vlastnými pravidlami a predchádzajúcim zamietavým postojom k povoleniu neskorších úprav iných Národných alokačných plánov. Súčasná požiadavka EK nie je primeraná ani zákonná a je urážkou slovenskej suverenity," uvádza sa v stanovisku, ktoré spoločnosť U.S. Steel dnes poskytla TASR. Zdôrazňuje v ňom, že U.S. Steel plne podporuje slovenskú vládu v odmietnutí požiadavky na redukciu slovenského NAP o vyše 1,6 %, ktorá by ďalej obmedzila potenciál rastu priemyslu a pracovných miest v SR. Pôvodne predložený slovenský NAP už vlani zredukovala EK o 14 %.

Ďalšie neoprávnené zníženie by malo vážny dopad na budúcu zamestnanosť a investície na Slovensku. U.S. Steel Košice hodlá použiť všetky dostupné prostriedky, aby chránila svoju investíciu na Slovensku, vrátane ďalšej žaloby, uvádza sa v stanovisku.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/