(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vakcíny proti chrípke na Zemplíne chýbajú
@ Aktuálne -> Región     Oct 26 2005 - 14:20 GMT
(TASR) - Vakcíny proti chrípke, o ktoré je značný záujem hlavne zo strany staršieho obyvateľstva, na Zemplíne chýbajú.
Posledné očkovacie látky vydali lekárnici v závere uplynulého pracovného týždňa. Prísľub na prísun ďalších vakcín majú, nevedia však presne kedy a v akom množstve ich dostanú. "Vôbec to nie je o ministrom pertraktovanom zlom vzťahu lekárnikov s distribučnými firmami, ale o tom, že ani tieto firmy nemajú dostatok spomínaných očkovacích látok," uviedla dnes pre TASR predsedníčka miestnej lekárnickej komory vo Vranove nad Topľou Monika Hulajová. Dodala, že ide o "špeciálny druh tovaru, ktorý sa nedá vyrobiť za jednu noc na kolene". V prípade, že distribučné firmy očkovacie látky získajú, dodajú ich na pulty lekární. Bude to však určite v obmedzenom množstve. "Záujem je veľký, len za posledný mesiac sme predali podstatne viac vakcín ako za obdobie od septembra do februára minulého roka," konštatovala Hulajová.

Podobný názor majú aj lekárnici v Humenskom, Michalovskom, Sninskom, Sobraneckom, či Trebišovskom okrese. Tvrdia, že im je ľúto hlavne starších obyvateľov, ktorí s vypísaným receptom od lekára prejdú lekárne v mestách a látku nedostanú.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/