(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mladí ľudia z EÚ vystavia v Košiciach umelecké diela z odpadov
@ Kultúra -> Výstavy     Oct 04 2005 - 04:20 GMT
(TASR) - Na podporu ekologického vedomia a vzájomné spoznávanie sa je zameraný projekt Európskej únie Mladí ľudia, odpad a umenie, ktorý sa začal dnes v Košiciach.

Ide o jeden z projektov programu EÚ Mládež pre Európu - mládežnícke výmeny. Pokračovať má celý týždeň vo Veľkej Lomnici vo Vysokých Tatrách, kde bude z odpadov vytvárať artefakty 40 mladých ľudí zo Španielska, Nemecka, Poľska, Nórska, Holandska a Slovenska. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii Eduard Buraš zo slovensko - európskej spoločnosti FEMAN.

Účastníci budú pracovať pod dohľadom maliara Helmuta Bistiku z Medzeva v okrese Košice - okolie. Materiál si mohli vybrať na skládkach košickej spoločnosti na spracovanie odpadu Kosit v Kokšov - Bakši. Na záver stretnutia vystavia diela 7. októbra v košickom Múzeu Vojtecha Löfflera. Podľa Buraša cieľom projektu nie je len spracovanie odpadu na odevnú tvorbu a iné umelecké výtvory, ale hlavne komunikácia mladých ľudí z rôznych štátov EÚ rôznymi jazykmi.

Na netradičnom multilaterálnom workshope sú hlavne študenti rôznych vysokých škôl neumeleckého zamerania. Organizátori zapojili do projektu aj žiakov Základnej internátnej školy pre nevidiacich a slabozrakých v Levoči. Budú nielen spoločne tvoriť a komunikovať, ale zúčastnia sa aj na čistení okolia Spišskej Kapituly, kde sídli Európsky dom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/