(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Novorodencké oddelenie michalovskej NsP dostalo monitorovací dychový prístroj
@ Aktuálne -> Región     Sep 29 2005 - 13:37 GMT
Michalovce 29. septembra (TASR) - Nový prístroj na monitorovanie dychu novorodencov pribudol dnes na novorodeneckom oddelení Nemocnice s poliklinikou Štefana Kukuru v Michalovciach.

Oddelenie nemá podľa Pavla Hermana z Občianskeho združenia Zdravie deťom, ktoré sponzorský dar nemocnici odovzdalo, doposiaľ dostatok takýchto prístrojov. "Nie je možné zabezpečiť taký počet zdravotných sestier, aby sledovali jedna ku jednej nedonosencov, preto bude prístroj pre nich veľkou pomocou," uviedol pre TASR Herman.

Na syndróm náhleho úmrtia dojčiat zomrie len v USA okolo tritisíc detí ročne. Príčiny úmrtia nie sú presne objasnené. Vedci vedia len to, že dieťa prestane v spánku náhle dýchať a zomiera na nedostatok kyslíka.

Primárka oddelenia Mária Vaľová ocenila prísun tohto prístroja, ktorý využijú u detí s príznakmi náhleho dychového výpadku. Dodala, že takýto prípad na spomínanom oddelení našťastie doposiaľ neevidovali.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/