(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Sobranciach pribudne nový objekt odboru hraničnej polície
@ Aktuálne -> Región     Sep 20 2005 - 21:27 GMT
Sobrance 20. septembra (TASR) - Dovedna 12 miliónov korún bolo doposiaľ preinvestovaných na výstavbe budovy riaditeľstva Odboru hraničnej polície v Sobranciach. Celkové náklady na výstavbu spomínaného objektu predstavujú zhruba 82 miliónov korún.

"Financie na dostavbu budovy bude Ministerstvo vnútra (MV) SR čerpať z prostriedkov Schengenského prechodného fondu. DPH budeme platiť zo štátneho rozpočtu," uviedla dnes pre TASR Zuzana Kmeťová z Komunikačného odboru MV SR.

S výstavbou riaditeľstva začalo MV SR v júli tohto roka. Predpokladané ukončenie objektu, v ktorom bude pracovať asi 180 pracovníkov Úradu hraničnej polície, Colnej správy a Migračného úradu, je naplánované na júl budúceho roka.

Podľa Kmeťovej súčasťou stavebnej dodávky je aj sanita. Výšku nákladov, ktoré vzniknú pri zariaďovaní objektu, môže MV špecifikovať až po príprave verejnej súťaže na obstaranie nábytku a vybavenia.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/