(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Múzeum Spiša ponúka bohatú výstavu remeselných výrobkov
@ Aktuálne -> Rekreačné zóny     Sep 17 2005 - 19:14 GMT
Spišská Nová Ves 17. septembra (TASR) - Jedinou útechou pre návštevníkov jubilejného desiateho Trhu ľudových remesiel, ktorý v piatok popoludní otvorili v centre Spišskej Novej Vsi, je dnes kvôli nepriaznivému počasiu výstava remeselných výrobkov v tamojšom Múzeu Spiša.

Medzi vystavenými exponátmi sprievodnej výstavy Remeslo na Spiši sa nachádzajú medzi nimi reliéfy, drevené plastiky, sviečky, drotárske a čipkárske výrobky a pod. "Kvôli hustému dažďu sme museli zrušiť aj dnešné kultúrne podujatia a je len na samotných remeselníkoch, či vo svojich stánkoch, do ktorých im prší a zateká, zostanú i naďalej prezentovať svoje zručnosti," uviedla pre TASR lektorka Múzea Spiša Zuzana Štrauchová. Dodala, že výstava bude verejnosti sprístupnená do konca októbra.

Počas otvorenia trhu sa v centre mesta predstavilo dovedna 60 majstrov - remeselníkov z celého Spiša. Podujatie predstavilo mesto Spišskú Novú Ves s Agentúrou pre rozvoj vidieckeho turizmu na Spiši v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/