(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na hranici s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom prevzali nové skenovacie zariadenie
@ Aktuálne -> Región     Sep 08 2005 - 18:52 GMT
Vyšné Nemecké/Sobrance 8. septembra (TASR) - Nové skenovacie zariadenie THSCAN MB 1215 HS na kontrolu kontajnerov a vozidiel s novými priestormi v hodnote zhruba 100 miliónov Sk odovzdali dnes do užívania na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom v Sobraneckom okrese.

"Je to veľmi moderný a vysoko efektívny systém, ktorý zmonitoruje a pošle na fyzickú prehliadku tie autá, ktoré budú rizikové, preto predpokladám, že sa výrazne zvýši efektívnosť kontrol," uviedol na tlačovej besede podpredseda vlády SR Ivan Mikloš.

Inšpekčný systém má pomôcť pri odhaľovaní nelegálne prepravovaného tovaru. Pre colné orgány predstavuje nenahraditeľnú pomoc v boji proti porušovaniu colných a daňových predpisov. Pozostáva zo skenovacieho zariadenia a riadiaceho strediska. Zariadenie bude slúžiť na kontrolu kamiónov, motorových vozidiel a kontajnerov. Ide o zariadenie, ktoré je umiestnené v špeciálnej kontrolnej hale. Systém kontroly bude spočívať v tom, že vozidlá vojdú do haly a skenovacie zariadenie zistí bez vykladania tovaru obsah nákladovej plochy. Kapacita kontrolného systému je asi 15 kamiónov za hodinu.

Tento inšpekčný systém je dar od vlády Čínskej ľudovej republiky slovenskej vláde. Výrobcom skenovacieho zariadenia je čínska firma Nuctech Company Limited. Vzhľadom na to, že súčasťou daru bola aj hala na umiestnenie monitorovacieho zariadenia, čínska strana zabezpečovala aj realizáciu stavebného projektu. S prácami začala v apríli a ukončila ich v júli tohto roka. Slovenská strana prostredníctvom Colného riaditeľstva SR zabezpečila kompletnú územnú pripravenosť a potrebnú infraštruktúru - vybudovala novú prístupovú komunikáciu, spevnené plochy, elektrické, plynové prípojky, kanalizáciu a pod. Realizácia stavebnej časti zabezpečovanej slovenskou stranou si vyžiadala 20 miliónov Sk z celkovej sumy.

Riadna prevádzka skenovacieho systému sa začne od 15. septembra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/