(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vo Veľkých Kapušanoch rozvoniavalo lečo
@ Aktuálne -> Región     Aug 21 2005 - 20:52 GMT
Veľké Kapušany 21. augusta (TASR) - Paprika, paradajky a cibuľa tvoria základ leča. Ak sa k tomu pridá spoločná príprava pod dohľadom poroty a správna atmosféra podfarbená humorom, výsledkom je Festival leča, ktorého druhý ročník nadnes pripravili vo Veľkých Kapušanoch na východnom Slovensku.

"Vari v každej záhradke u nás nájdete papriku, paradajky aj cibuľu, bez ktorej sa správne lečo nezaobíde," odpovedala na otázku TASR prečo lečo, vedúca organizačného odboru Mestského úradu vo Veľkých Kapušanoch Edita Czapová. Podľa nej si každé z pätnástich prihlásených družstiev prinieslo vlastný osvedčený recept a poriadny hrniec, keďže pripraviť museli najmenej 5 litrov tejto dobroty.

Degustátori neboli hocijakí. Medzi hosťami festivalu bol premiér a predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda či podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš, ktorí zavítali na východ republiky v rámci programu Modré leto. Miestni dôchodcovia pripravili pre hostí vlastnú špecialitu, pravé domáce koláče plnené tvarohom a pudingom.

Nielen lečom však dnes voňali Veľké Kapušany. Miestny Agroprodukt, ale aj ďalší pestovatelia pripravili z ovocia, zeleniny i kvetov farebné aranžmány, na ktorých mohli návštevníci oči nechať.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/