(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Michalovciach dnes odštartovali 36. ročník Zemplínskeho jarmoku
@ Aktuálne -> Región     Aug 19 2005 - 15:26 GMT
Michalovce 19. augusta (TASR) - Výstava Plody Zemplína, ktorú pripravili záhradkári, odštartovala dnes 36. ročník Zemplínskeho jarmoku v Michalovciach.

Areál jarmočiska ponúka nielen rôzne druhy tovarov a občerstvenia, ale aj zaujímavú Uličku remesiel, v ktorej prezentujú svoje zručnosti a výrobky remeselníci zo širokého okolia.

"Pripravený je aj bohatý kultúrny program, v rámci ktorého sa predstavia šermiari, folklórne súbory nielen zo Zemplína, ale aj z ukrajinského Užhorodu a zo Sardínie," uviedla pre TASR hovorkyňa Mestského úradu v Michalovciach Viera Pakánová. Dodala, že už tradične sú jarmočné dni spojené so Zemplínskymi slávnosťami. Ich 46. ročník vyvrcholí v nedeľu. "Cieľom slávností je prezentácia a uchovávanie ľudových zvykov, tradícii a folklóru," doplnila Pakánová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/