(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Toryse v Košických Olšanoch a Topli pretrváva 3. stupeň povodňovej aktivity
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Aug 18 2005 - 10:01 GMT
Košice 18. augusta (TASR) - Tretí stupeň povodňovej aktivity (PA) pretrváva po výdatných dažďoch v uplynulých dňoch na Toryse v Košických Olšanoch a na Topli. Druhý stupeň platí na Hornáde v Ždani.

"Torysa v Prešovskom a Košickom kraji, ale aj niektoré ďalšie hladiny riek majú klesajúcu tendenciu okrem Hornádu nad Ružínom, kde hladina dosiahla prvý stupeň povodňovej aktivity", uviedol dnes pre TASR vedúci odboru prevádzky košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Ondrej Hanzok. Dodal, že situácia na tokoch východného Slovenska sa bude vyvíjať podľa počasia.

Toky Východoslovenskej nížiny Bodrog a Latorica mierne stúpajú. Hladina Bodrogu v Strede nad Bodrogom dosiahla ráno o 6. hodine vďaka dotokom Tople 529 centimetrov (cm), prvý stupeň povodňovej aktivity dosahuje pri 600 cm. Mierny vzostup hladiny Latorice súvisí so začínajúcou sa zrážkovou činnosťou na Ukrajine, kde sa oblačnosť presunula.

Na spravovaných vodných stavbách - Domaša a Ružín prebieha prevádzka v súlade s platnými manipulačnými poriadkami. Na Ružíne pristúpia vodohospodári k zvýšenému vypúšťaniu vody.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/