(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vodné toky na východe Slovenska majú naďalej mierne stúpajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Aug 16 2005 - 13:41 GMT
Košice 16. augusta (TASR) - Mierne stúpajúcu tendenciu majú naďalej po silných dažďoch a lokálnych búrkach v noci z pondelka na utorok hladiny vodných tokov na východe Slovenska, kde miestami spadlo až 39 milimetrov zrážok.

Druhý stupeň povodňovej aktivity pretrváva na rieke Torysa v Košických Olšanoch a v Prešove. K spomínanému stupňu sa blíži aj Torysa v Sabinovskom okrese. Hladina Tople v Hanušovciach nad Topľou je pod druhým stupňom povodňovej aktivity. Prvý stupeň platí na Hornáde v Ždani a v Kysaku.

"Ďalší vývoj bude závisieť od počasia," uviedol dnes pre TASR Dušan Mydla z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Podľa Mydlu hladiny Uhu, Latorice a Bodrogu na Východoslovenskej nížine sú zatiaľ v normálnom letnom prevádzkovom režime. Vodohospodári na základe prítokov pristúpili k upravovanému vypúšťaniu vôd z vodnej nádrže Ružín a Domaša.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/