(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hladiny vodných tokov na východe Slovenska po nočných búrkach stúpajú
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Aug 16 2005 - 08:07 GMT
Košice 16. augusta (TASR) - Silné dažde a lokálne búrky spôsobili stúpanie hladín vodných tokov na východe Slovenska.

Druhý stupeň povodňovej aktivity (PA) vyhlásili už na rieke Torysa v Košických Olšanoch, na prítokoch Tople vo Vranovskom okrese a k spomínanému stupňu sa blíži aj Torysa v Sabinovskom okrese. Hladinu Tople v Hanušovciach nad Topľou delí od prvého stupňa PA iba päť centimetrov. "Nočná zrážková činnosť, ktorá miestami dosiahla až 39 milimetrov, sa na hladinách riek odzrkadlí až v priebehu dnešného dňa. Ďalší vývoj bude závisieť od počasia, keďže oblačnosť sa točí okolo Karpatského oblúka," uviedol dnes pre TASR Ondrej Hanzok z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Podľa Hanzoka sú zvýšené horné toky Torysy, Ondavy, Laborca a Hornádu. Hladiny Uhu, Latorice a Bodrogu sú zatiaľ v normálnom letnom prevádzkovom režime. Vodohospodári pristúpili k zvýšenému vypúšťaniu vôd z vodnej nádrže Ružín a Domaša.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/