(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V obci Parchovany - Boščice narušila voda statiku mosta
@ Aktuálne -> Región     Aug 11 2005 - 08:16 GMT
Parchovany/Boščice (TASR) - Silnejší tok rieky a nánosy kmeňov a konárov stromov po dažďoch v uplynulých dňoch boli zrejme príčinou, prečo došlo k narušeniu statiky a uzavretiu mosta na rieke Topľa v obci Parchovany-časť Boščice.

Jediná prístupová cesta do spomínanej obce so 120 obyvateľmi je kvôli poškodenému mostu uzavretá. K narušeniu konštrukcie mostu došlo dnes nadránom.

Podľa Pavla Tereščáka z trebišovskej správy a údržby ciest Košického samosprávneho kraja veľký a silný tok Tople podmyl základy stredného piliera držiaceho most a celá vozovka tak na moste klesla asi o jeden meter. " Situáciou sa zaoberá krízový štáb.

"Zásobovanie bude riešené obchádzkou, uvidíme však, čo povie krízový štát a odborníci, s tým, že je ďalšia alternatíva, že by sa postavil pontónový most," uviedol pre TASR starosta obce Ján Hvozdík.

"Budeme musieť hľadať finančné prostriedky, ako most opraviť," doplnil Tereščák. Dodal, že vo štvrtok sa vzniknutou situáciou budú zaoberať aj statici. Tereščák však predpokladá, že most budú opravovať zhruba rok.

Zásobovanie obce je možné asi 20-kilometrovou obchádzkou , ktorej časť vedie ťažko prejazdnou poľnou cestou. V prípade dažďov ani tento úsek nie je vyhovujúci pre dopravu. Obyvatelia obce sa obávajú, ako sa dostanú do práce či k lekárovi.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/