(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Trebišovskom okrese skončil XXIX. ročník tábora ochrancov prírody
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Aug 07 2005 - 14:01 GMT
Hatfa/Trebišov 7. augusta (TASR) - Získať nové informácie a údaje o hodnotách územia v prostredí Zemplínskych vrchov v juhozápadnom cípe Trebišovského okresu bolo cieľom XXIX. ročníka medzinárodného Východoslovenského tábora ochrancov prírody, ktorý dnes skončil v Hatfe.

Vyše 200 účastníkov tábora zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska sa v štrnástich sekciách venovalo ekosystémom a jeho zložkám. "Cieľom tábora bolo pomôcť tunajším obciam a regiónu praktickou činnosťou na úseku životného prostredia a ochrany prírody," uviedla pre TASR vedúca tábora Kristína Voralová.

Medzinárodný tábor pripravil Slovenský zväz ochrancov prírody a krajiny (SZOPK), Okresný výbor SZOPK, Krajský úrad životného prostredia v Košiciach a ďalší.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/