(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Potulky mestom – už túto sobotu

Spoznajte dejiny - Mestský park a Mlynská ulica
@ Aktuálne -> Služby     Aug 02 2005 - 02:45 GMT

Mestské informačné centrum Košice a turistický sprievodca Milan Kolcun pripravili ďalšie z podujatí Potulky mestom Košice. V sobotu 6. augusta máte ich prostredníctvom poznať históriu Mestského parku a Mlynskej ulice. (Evanj. kostol, vynovený Maléterov dom, Jakabov palác, kryt z 2. svet. vojny, mestský park, stanica)


Prehliadky v Košiciach sú určené tiež najmä Košičanom, ktorí sa chcú dozvedieť o svojom meste čo najviac a dostať sa na miesta, kde sa bežne neodstanú. Kladú si za cieľ zaujímavou formou priblížiť to najzaujímavejšie z histórie a architektúry mesta.

Zraz je vždy v 1. sobotu v mesiaci pred hotelom Slovan o 11.30, 13.30, 15.00 a 16.30. Lístky predáva Mestské infocentrum Košice v OD Tesco a OD Dargov. Poslušné deti, psi, kočíky ani bicykle neplatia. Účastníci prehliadok sa zvyknú dostať aj na miesta kam to bežne nie je možné. Chodí stále viac ľudí, je výhodnejšie zakúpiť si lístky vopred.


Ďalšie najbližšie tematické prehliadky – potulky mestom:


6. august MLYNSKÁ ULICA A MESTSKÝ PARK – 11. tematická prehliadka
(Evanj. kostol, vynovený Maléterov dom, Jakabov palác, kryt z 2. svet. vojny, mestský park, stanica)
Zraz pred hotelom Slovan o 11.30, 13.30, 15.00 a 16.30.
Lístky MIC v OD Dargov a OD Tesco – 30 Sk, na mieste – 40 Sk.

3. sept. LEGENDY KOŠÍC – 12. tematická prehliadka
(Je ich omnoho viac než si myslíte…A s Vami ich bude ešte viac!)
Zraz pred hotelom Slovan o 11.30, 13.30, 15.00, 16.30 a 23.00.
Lístky MIC v OD Dargov a OD Tesco – 35 Sk, na mieste – 49 Sk.
(okrem stálych termínov aj (pred)polnočná prehliadka!)

Sprevádza Milan Kolcun – certifikovaný sprievodca po Košiciach a autor knihy Potulky mestom Košice. Ide o jedinečnú akciu na Slovensku. Účastníci prehliadok sa zvyknú dostať aj na miesta kam to bežne nie je možné.

Slavomír Szabó


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/