(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Šesťročný Kristián z Keceroviec bol pravdepodobne zavraždený
@ Aktuálne -> Región     Jul 12 2005 - 16:07 GMT
Košice 12. júla (TASR) - Šesťročný Kristián László z Keceroviec, ktorého našli 8. júla po takmer šesťdňovom intenzívnom pátraní màtveho, bol pravdepodobne zavraždený.

Podľa informácii Oľgy Lukáčovej z Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach k tomuto záveru vedú výsledky súdnej pitvy. Znalci z Ústavu súdneho lekárstva na tele nebohého zistili viaceré zranenia, nasvedčujúce opakované útoky na oblasť hlavy a trupu, čo potvrdzuje, že mu ich spôsobila iná osoba.

Bezprostrednou príčinou Kristiánovej smrti bolo pomliaždenie mozgu a vnútrolebečné krvácanie pri trieštivých zlomeninách kostí lebečnej klenby a spodiny. Hoci pri prvotnej vonkajšej ohliadke chlapcovho tela neboli zistené zjavné stopy násilia, ani zranenia, pitva preukázala aj zlomeniny niekoľkých rebier v prednej i zadnej časti hrudníka a tiež poškodenie vnútorných orgánov, ktoré spôsobili zakrvácanie pohrudnicových dutín, osrdcovikovej dutiny a brušnej dutiny.

"Vzhľadom na tieto zranenia možno vyvodiť záver, že sa v danom prípade jednalo o opakované tupé násilie veľkej sily a intenzity," konštatovala Lukáčová. Pre podozrenie z trestného činu vraždy prípad prevzal krajský vyšetrovateľ.

V prípade zistenia páchateľa mu hrozí až výnimočný trest, nakoľko obeťou sa stala maloletá osoba. V prípade, že sa trestného činu dopustila maloletá osoba, ktorá nie je trestne zodpovedná, trestné stíhanie bude zastavené.

Kristián odišiel v sobotu 2. júla približne o 13.30 hodine z domu, pričom matke povedal, že sa ide von hrať. Asi o 15.00 hodine ho mama pred domom ani v blízkom okolí nenašla. Po neúspešnom hľadaní išla na políciu. Neskôr sa objavili informácie, že Kristián sa hral s chlapcami v kroví na poli smerom na obec Vtáčkovce, kde sa rozišli, a potom ho už nikto nevidel.

Po neúspešnej nedeľňajšej pátracej akcii bolo v pondelok 4. júla po chlapcovi vyhlásené pátranie. Hľadali ho policajti, psovodi s pátracími psami, členovia komplexnej záchrannej služby z Gabčíkova, vyše stovka študentov policajnej školy z Košíc i miestni obyvatelia. Telo sa našlo 8. júla v húštine asi 500 metrov nad rómskou osadou. Podľa vtedajšieho vyjadrenia lekára k chlapcovej smrti došlo asi pred piatimi až šiestimi dňami.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/