(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na východe mierne stúpa už iba hladina Latorice a Bodrogu
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jun 14 2005 - 07:33 GMT
Košice 14. júna (TASR) - Všeobecný pokles vodných hladín na východe Slovenska evidujú vodohospodári košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP). Mierne stúpanie má iba rieka Latorica vo Veľkých Kapušanoch, na ktorej platí prvý stupeň povodňovej aktivity a Bodrog v Strede nad Bodrogom.

"Situácia sa zlepšila, jej ďalší vývoj však závisí od počasia a zrážkovej činnosti," uviedol dnes pre TASR vedúci odboru prevádzky SVP Ondrej Hanzok. Dodal, že stúpanie na Latorici a Bodrogu je výsledkom dotokových vôd z Tople a Ondavy. Hladinu Latorice by podľa Hanzoka výraznejšie mohli ovplyvniť iba silnejšie zrážky na Ukrajine.

Hladina Latorice dosahovala dnes ráno 516 centimetrov. Bodrog stúpol od pondelka o deväť centimetrov. Ráno dosahoval 593 cm a je stále pod prvým stupňom povodňovej aktivity, ktorý platí pri 600 cm.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/