(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Stredoškoláci na výbornej úrovni súťažne prezentoval v angličtine svoje regióny
@ Aktuálne -> Školstvo     Jun 07 2005 - 21:17 GMT
Košice 7. júna (TASR) - Trojčlenný študentský tím z michalovského Gymnázia ¼udovíta Štúra zvíťazil v súťaži Poklady môjho regiónu, ktorej finále bolo dnes v Košiciach.

Za predstavenie pamätihodností Zemplína pútavou formou v angličtine získali gymnazisti týždenný pobyt v Londýne v hodnote 150 000 korún.

Ojedinelú súťaž stredných škôl v regionálnej samospráve na Slovensku pripravil po druhý raz Košický samosprávny kraj(KSK). Podľa jeho predsedu Rudolfa Bauera chceli podporiť kreativitu študentov, "ktorá v našom vzdelávacom systéme často chýba a zároveň pomôcť mladým ľuďom v príprave na život v EÚ".

Michalovskí gymnazisti sa prezentovali projektom Záhada regionálneho pokladu, v ktorom podľa vlastných slov "hľadali poklad pirátov a našli bohaté miestne pamätihodnosti".

Do ostatného ročníka súťaže sa zapojilo približne 40 stredných škôl KSK. Do finále sa dostalo deväť tímov, ktoré pripravili podľa poroty prezentácie a videoprojekcie na vysokej obrazovej, jazykovej a hudobnej úrovni.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/