(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Eduard Kukan sa oboznamuje s fungovaním firiem so zahraničným kapitálom
@ Aktuálne -> Región     Jun 07 2005 - 21:14 GMT
Michalovce 7. júna (TASR) - Ročný obrat akciovej spoločnosti Syráreň Bell Slovensko v Michalovciach predstavuje 1,5 až 1,6 milióna Sk. V minulom roku vyrobila 5 475 ton taveného syra a 5 172 ton tvrdého syra, ktoré tvoria hlavnú časť jej produkcie.

Minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan dnes v rámci dvojdňovej pracovnej návštevy Michalovského okresu navštívil uvedenú spoločnosť, kde sa oboznámil s fungovaním a smerovaním firmy so zahraničným kapitálom.

"Počas rokovaní so zahraničnými investormi, ktorých Slovensko, hlavne jeho východná časť, veľmi potrebuje, môžem lepšie argumentovať, keď poznám spätnú väzbu práve zo slovenských firiem so zahraničným kapitálom, preto som navštívil aj uvedenú spoločnosť," uviedol minister pre TASR.

Okrem uvedeného sa Syráreň Bell Slovensko orientuje aj na výrobu masla a sušených kàmnych výrobkov, ktoré exportuje do krajín tretieho sveta. V kooperácii s Poľskou a Českou republikou sa podieľa na výrobe ďalších syrov pre zahraničie.

Michalovská syráreň plánuje rozšíriť výrobu, na ktorej sa v súčasnosti podieľa necelých 400 pracovníkov. Jej hlavným zámerom je vytvoriť zo svojho závodu jeden z najväčších v portfóliu Bell. Vedenie syrárne predpokladá, že v priebehu troch až štyroch rokov zamestná ďalších 300 až 400 pracovníkov. Od akvizície investovala spoločnosť do prevádzky zhruba 15 miliónov Sk. Rovnaký finančný objem chce investovať aj najbližších troch rokoch.

Spoločnosť vznikla po transformácii zo Zempmilku, a. s., Michalovce v uplynulom roku. Takmer 100-% vlastníkom syrárne je francúzska spoločnosť Fromageries Bell.

Šéf slovenskej diplomacie zavítal aj do spoločnosti Yazaki, a. s., Michalovce. V popoludňajších hodinách sa presunie do Levoče, kde sa zúčastní na vernisáži výstavy prác žiakov venovanej členstvu SR v Európskej únii.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/