(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Technologické centrum pre akustiku a vibrácie otvorili v košickej TU
@ Aktuálne -> Školstvo     Jun 01 2005 - 20:35 GMT
Košice 1. júna (TASR) - Technologické centrum pre akustiku a vibrácie otvorili dnes v košickej Technickej univerzite (TU).

Ide o združené pracovisko Strojníckej fakulty TU a nemeckej firmy Bosch und Siemens Hausgeräte (BSH), ktorá financovala náklady na zriadenie v sume viac ako 40 miliónov Sk.

Centrum bude poskytovať služby takmer výnimočne pre odberateľov zo západnej Európy pri inovácii výrobkov, napríklad automobilov, a zlepšovania ich hlukových parametrov pre lepšie uplatnenie sa na trhu.

Ako informovali z TU, činnosť laboratória bude založená na odborných vedomostiach, poznatkoch a skúsenostiach odborníkov z autorizovanej skupiny akustiky prostredia. K dispozícii majú technici najmodernejšiu bezdozvukovú hlukovú komoru v hodnote 30 miliónov korún. Ïalších 11 miliónov korún stála rekonštrukcia priestorov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/