(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na hlavných tokoch východného Slovenska je ustálený stav a mierny pokles
@ Aktuálne -> Životné prostredie     May 20 2005 - 06:57 GMT
Košice 20. mája (TASR) - Ustálený stav a mierny pokles zaznamenali k dnešnému ránu vodohospodári na hlavných tokoch východného Slovensku. Stúpajúca tendencia je len na Latorici a Bodrogu, kde očakávajú 2. stupeň povodňovej aktivity, informoval technicko-prevádzkový námestník košického odštepného závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Miščík.

Tretí stupeň - stav ohrozenia - platí na Toryse v Košických Olšanoch a na Uhu v Lekárovciach, ktorý v noci kulminoval. Naďalej pretrváva stav ohrozenia v povodí Sobraneckého potoka a na Trnávke pri Trebišove. V koryte rieky Bodva sú pováľané topole vplyvom nárazového vetra a rozmočenej pôdy.

Najväčšie starosti robí vodohospodárom odvádzanie vnútorných vôd Východoslovenskej nížiny. V prevádzke je 14 stálych čerpacích staníc v povodí Laborca a Bodrogu, prenosnými čerpadlami odvádzajú vnútorné vody v obciach Vojčice, Milhostov, Trebišov, Jenkovce a Komárovce.

Hladiny nádrží s výnimkou Zemplínskej šíravy sú pod maximálnou prevádzkovou hladinou. V popoludňajších hodinách vo štvrtok odvolali stupne povodňovej aktivity pre oblasť Bardejova. V Prešovskom kraji vyhlásili viacero stupňov povodňovej aktivity pre toky Ondava, Topľa, Oľka a Ondavka, dodal Mičšík.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/