(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vyhlásili 21. ročník pesničkovej súťaže o Košický zlatý poklad
@ Kultúra -> Oznamy     May 11 2005 - 08:13 GMT
Košice (TASR) - Už 21. ročník autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad (KZP) 2005 vyhlásilo košické štúdio Slovenského rozhlasu. Ambíciou jedinečnej celoslovenskej súťaže je vytvárať priestor pre propagáciu a prezentáciu mladých, talentovaných autorov a interpretov slovenskej populárnej hudby.

"Uzávierka súťaže je 15. augusta. Prihlásiť môžu autori a interpreti vlastné, po slovensky spievané a doposiaľ mediálne nezverejnené skladby na adresu Slovenský rozhlas, Moyzesova 7, 040 01 Košice s heslom KZP. Súčasťou prihlášky je demonahrávka skladby na CD alebo MG kazete a text piesne," uviedol pre TASR riaditeľ festivalu Juraj Hidvéghy.

Festival pôvodnej, slovensky spievanej populárnej hudby KZP uzrel svetlo sveta v roku 1980. Na jeho doskách odštartovalo úspešnú hudobnú kariéru mnoho spevákov a skupín, medzi ktorých patria aj Peter Nagy, Beáta Dubasová, Noc a deň, Maduar či No Name.

Ako pripomenul riaditeľ Regionálneho štúdia SRo v Košiciach Ján Lašák, Slovenský rozhlas patril a bude patriť medzi inštitúcie, ktoré vnímajú pôvodnú slovenskú populárnu hudbu ako dôležitú súčasť národnej identity, preto ju podporuje a bude podporovať. "História KZP jasne dokázala svoju opodstatnenosť a mnohí laureáti súťaže majú dnes pevné miesto vo vysielaní slovenských rádií a udržiavajú si popredné pozície na slovenskej hudobnej scéne," dodal.

Hosťami finálového večera 15. októbra v košickom Jumbocentre budú držitelia Aurelov za rok 2004, skupina Desmod a Marián Čekovský. Priamy prenos z finálového večera odvysiela v priamom prenose Rádio Regina a Rádio FM. Víťaz festivalu si odnesie 30 000 korún a získa možnosť nahrávania skladieb v Košickom štúdiu SRo. Základné informácie získajú záujemcovia na adrese www.radioregina.sk.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/