(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Akcie ku Dňu Zeme prilákali do košickej ZOO 1300 návštevníkov
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Apr 25 2005 - 02:17 GMT
Košice (TASR) - Rekordný počet približne 1300 detí, mládeže a dospelých prišlo na 7. ročník ochranárskej akcie Deň Zeme do košickej zoologickej záhrady (ZOO). Prilákalo ich množstvo rozmanitých akcií.

Zmyslom už tradičného podujatia je podľa riaditeľa ZOO Karola Semana odbúravať negatívny vzťah k prírode a k zvieratám a pestovať lásku k nim u všetkých vekových kategórií. Aj preto vzhľadom na návštevnosť bol Seman veľmi spokojný.

Hudobná skupina Nocadeň pri tejto príležitosti pokrstila kozičku karpatskú menom Bona. Zvieratko sa narodilo 15. januára tohto roku.

Vyhodnotili aj súťaž Poznaj ZOO, do ktorej sa od februára zapojilo 1929 žiakov 27 základných škôl na území Košíc. Najlepších desať znalcov "zvieracieho kráľovstva" odmenili rôznymi cenami. Na súťaži sa pritom zúčastnilo neporovnateľne viac deti i ZŠ ako vlani, napríklad počet škôl bol o dve tretiny vyšší.

V amfiteátri ZOO sa v kultúrnom programe predstavil celý rad súborov a skupín - Montana, Frigo Country Kids, O. E. C., Hviezdička.

V súčasnosti žije v košickej ZOO vyše 800 kusov zo 152 druhov zvierat.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/