(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Polícia vyšetruje nelegálny výrub stromov pri Vojčiciach za 800 000 korún
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Apr 19 2005 - 07:34 GMT
Košice (TASR) - Polícia vyšetruje nelegálny výrub stromov v hodnote 800 000 korún v katastrálnom území obci Vojčice v okrese Trebišov.

Spolu 190 kmeňov orecha tmavého v objeme 150 metrov kubických a 50 kmeňov duba v objeme 50 metrov kubických vyrúbali neznámi páchatelia v čase od 14. do 15. apríla. Drevo odviezli nákladnými autami na neznáme miesto, informovala dnes Oľga Lukáčová z KR PZ v Košiciach.

Na približne 28-hektárovom lesnom poraste, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu SR, plánoval Krajský úrad životného prostredia v Košiciach vyhlásiť štátnu prírodnú rezerváciu (ŠPR) Bisce, potvrdila pre TASR jeho pracovníčka Zlatica Bašistová.

"Výrub nás prekvapil. O zámere zriadiť ŠPR pri Vojčiciach sme vlani v decembri listom informovali š.p. Lesy SR v Banskej Bystrici i Lesnú správu v Sobranciach," uviedla Bašistová. Podľa nej už zámer znamená, že nemožno na dotknutom území robiť žiadne zásahy a hospodársku činnosť, ale v zmysle zákona o ochrane prírody a krajiny je na to potrebné povolenie špecializovanej štátnej správy.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/