(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Časť žiakov na košickom Gymnáziu Opatovská odmaturovala z nemčiny už v decembri
@ Aktuálne -> Školstvo     Apr 15 2005 - 08:38 GMT
Košice (TASR) - Časť maturantov na košickom Gymnáziu Opatovská 7 písala včera testy z nemčiny, aj keď maturitnú skúšku z tohto predmetu už majú fakticky za sebou.

Riaditeľ gymnázia Jozef Pištey spresnil, že škola má triedy s rozšíreným vyučovaním nemčiny a jej žiaci si mohli urobiť ešte v decembri nemecký jazykový diplom 2. stupňa. Jeho písomnú časť klasifikujú v Nemecku, ústnu doma. Diplom nahradzuje žiakom maturitnú skúšku. Testy však dnes písali, čím si vyskúšali nový spôsob maturity a spolu s učiteľmi si môžu porovnať úroveň jazykovej prípravy so skupinou mimo tried s rozšíreným vyučovaním nemčiny.

Rozšírené vyučovanie nemčiny zaviedli na Gymnáziu Opatovská v Košiciach od roku 1993. Škola udržiava partnerské vzťahy s 1. gymnáziom Carla Duisburga vo Wuppertali.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/