(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Obyvatelia Malčíc sa povodní neobávajú, sneh sa už roztopil a Ondava je pokojná
@ Aktuálne -> Región     Mar 16 2005 - 12:28 GMT
Malčice/Hradišťská Moľva 16. marca (TASR) - Obyvatelia obce Malčice a jej časti Hradišťská Moľva, ktorých vlani postihla povodeň, nemajú obavy z prívalov vody.

"¼udia vôbec nemajú obavy, pretože sneh sa pomaly roztopil, nemáme nejaké záveje, alebo kopy nánosov snehu," uviedla pre TASR starostka obce Marta Tomková. Dodala, že pozostatky snehovej prikrývky sa nachádzajú už iba miestami v priekopách. Rieka Ondava, na ktorej sa po minuloročnom pretrhnutí buduje nová hrádza, je pokojná a podľa starostky zvládne aj ďalší prípadný prítok vody.

Vlaňajšia povodeň spôsobila obci škody vo výške štyroch miliónov korún, vrátane škôd na miestnej komunikácii v Hradišťskej Moľve. "Odškodnenie obyvateľov prišlo, dá sa povedať, veľmi rýchlo, pomohol prezident Ivan Gašparovič, rôzne charity a podobne," doplnila Tomková. Poznamenala, že spolupatričnosť ľudí po záplavách bola stopercentne vyššia ako pri veternej smršti spred dvoch rokov. Za problematickú označila rekonštrukciu miestnej komunikácie v Hradišťskej Moľve kvôli nedostatku financií v obecnej pokladni. Prístupovú cestu k tejto časti obce zničenú záplavami, ktorá je od obce vzdialená tri kilometre, budú opravovať cestári na náklady štátu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/