(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na vydieranie doplatili dvaja muži zo Sobraneckého okresu
@ Aktuálne -> Región     Feb 21 2005 - 15:10 GMT
Michalovce 21. februára (TASR) - Na vydieranie, ktorého sa dopustili v nedeľu v skorých ranných hodinách v rómskej osade Bežovce, doplatili dvaja muži z okresu Sobrance.

Z trestného činu vydierania a porušovania domovej slobody formou spolupáchateľstva obvinil vyšetrovateľ 24-ročného Martina T. z Pinkoviec a už raz súdne trestaného 26-ročného Mareka S. zo Záhora.

Obvinení muži po vzájomnej dohode vytlačili vchodové dvere domu a v obývačke vystrelili z plynovej pištole. Pod hrozbou fyzickej likvidácie žiadali od 42-ročného majiteľa domu Jaroslava K., aby im mesačne vyplácal 500 korún. Následne páchatelia rovnakým spôsobom vnikli do susedného domu. Obvinený Martin T. priložil zbraň k hlave dvojročného syna 26-ročnej majiteľky domu a žiadal rovnakú sumu. Tú istú požiadavku mali aj v rodinnom dome 36-ročného Jaroslava K., do ktorého sa dostali cez neuzamknuté dvere. Tam obvinený Martin udrel palicou po televízore a vyhrážal sa likvidáciou a podpálením domu v prípade, že im majiteľ nebude vyplácať mesačne požadovaných 500 korún.

Prípadom sa zaoberá michalovský vyšetrovateľ. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Demjanovičová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/