(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
J.Čižmárik:Delenie detí v jedálni v Pozdišovciach nemalo etnický podtón
@ Aktuálne -> Región     Feb 03 2005 - 14:07 GMT
Pozdišovce/Michalovce 3. februára (TASR) - Starosta zemplínskej obce Pozdišovce Ján Čižmárik odmieta akékoľvek medializované tvrdenia, že v tamojšej základnej škole (ZŠ) dochádza k rasovej segregácii žiakov navštevujúcich školskú jedáleň.

Príčina toho, že žiaci navštevovali školskú jedáleň v dvoch skupinách, spočíva podľa Čižmárika v nedostatočnej kapacite jedálne. "Pred časom chodili deti spoločne na obedy, no keďže jedáleň pri ZŠ bola zrušená, deti obedujú v priestoroch jedálne tunajšej materskej školy a všetci sa do nej nezmestia," uviedol dnes pre TASR starosta. Dodal, že rozdelenie detí na dve skupiny sa neuskutočnilo na etnickom princípe. "Priestory, jednoducho, kapacitne nepostačujú," konštatoval starosta.

ZŠ v Pozdišovciach navštevovalo na začiatku roka 40 detí, dnes ich je kvôli migrácii o niečo menej. Na obedy v uvedených priestoroch chodí 27 detí, z ktorých je 12 rómskych. "V obci s vyše 1200 obyvateľmi, z ktorých je takmer 12 percent rómskeho pôvodu, sme nikdy nezaznamenali problémy súvisiace s farbou pleti, pôvodom a pod.," konštatoval Čižmárik.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/