(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košická TU sa rozrástla o Leteckú fakultu, dekanom je Olejník
@ Aktuálne -> Školstvo     Feb 02 2005 - 15:25 GMT
Košice 2. februára (TASR) - Košická Technická univerzita (TU) sa rozrástla o Leteckú fakultu, ktorá je v poradí deviatou fakultou univerzity. Do jej zväzku ju oficiálne začlenili 1. februára a dnes rektor Juraj Sinay do funkcie povereného dekana ustanovil Františka Olejníka.

Vzniku novej fakulty predchádzalo vlaňajšie zlúčenie košickej Vojenskej leteckej akadémie generála M.R. Štefánika s TU a vytvorenie Ústavu aeronautiky začiatkom tohto roka, informoval hovorca TU Vasiľ Demko.

Spresnil, že nová fakulta má osem katedier, ktoré poskytujú vzdelávanie v siedmich civilných a troch vojenských študijných programoch. Všetky sú akreditované a študenti sa tak môžu hlásiť na štúdium od akademického roku 2005/2006. Termín na podávanie prihlášok je do 31. mája 2005.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/