(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Michalovské CPK poskytlo vlani služby vyše 180 klientom
@ Aktuálne -> Región     Jan 20 2005 - 07:56 GMT
Michalovce (TASR) - Vyše 180 klientov z radov podnikateľov a záujemcov o podnikanie využilo v minulom roku poradenské služby Centra prvého kontaktu (CPK) v Michalovciach.

Záujem o podnikanie najmä v cestovom ruchu a drobných remeselných prácach prejavilo v zemplínskom regióne asi sto ľudí bez práce. Menší záujem už bol o granty v poľnohospodárstve. Podnikať však začali iba asi piati záujemcovia o CPK poskytované služby. "Nie každý môže získať príspevok z národného úradu práce na začatie podnikania a ako začínajúci podnikatelia v banke úspech väčšinou nemajú," uviedol pre TASR riaditeľ michalovského CPK ¼uboslav Závacký. Dodal, že pre svojich klientov vlani v CPK vypracovali aj 17 projektov s celkovým nákladom 2,6 milióna eur. "Tri granty uspeli, či budú úspešné aj ostatné, sa ukáže až po ich vyhodnotení," doplnil Závacký. Poznamenal, že predbežné výsledky by mali byť známe v marci.

CPK v Michalovciach je jedným z deviatich na východnom a strednom Slovensku. Jeho hlavnou náplňou je písanie projektov pre podnikateľov hlavne v oblasti cestovného ruchu a priemyslu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/