(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na zľadovatelej vozovke v Dobšinej sa zrazili štyri motorové vozidlá a autobus
@ Aktuálne -> Región     Jan 12 2005 - 13:24 GMT
Košice 12. januára (TASR) - Hromadná dopravná nehoda sa stala v utorok ráno v obci Dobšiná v Rožňavskom okrese. Na zľadovatenej vozovke sa zrazili štyri osobné motorové vozidlá a autobus. Následkom sú štyri ťažko a tri ľahko zranené osoby.

Prvotnou príčinou nehody bol šmyk na namrznutej vozovke, ktorý dostal s vozidlom Daewoo Nubira 48-ročný vodič z Vyšnej Slanej. Narazil do protiidúcej Mazdy 323, vedenej 47-ročným Banskobystričanom, a následne aj do odstaveného Peugeotu 206, patriacemu 22-ročnému mužovi z Vyšnej Slanej. Ïalším účastníkom nehody sa stal autobus Karosa z rožňavskej SAD, ktorý práve v tom čase obchádzal miesto zrážky. Autobus, riadený 20-ročným vodičom z obce Mlynky, sa čelne zrazil s Citroenom Xantia, ktoré viedol 29-ročný Rožňavčan.

Podľa informácií košickej krajskej policajnej hovorkyne Jany Demjanovičovej príčina dopravnej nehody je ešte v štádiu vyšetrovania. U vodičov požitie alkoholických nápojov nebolo zistené. Na vozidlách vznikla súhrnná škoda pol milióna korún.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/