(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Za vyhrážky zabitím obvinil vyšetrovateľ dvoch trebišovských podnikateľov
@ Aktuálne -> Región     Jan 10 2005 - 15:33 GMT
Košice 10. januára (TASR) - Za vyhrážanie sa zabitím údajnému zlodejovi obvinil v piatok vyšetrovateľ dvoch súkromných podnikateľov z okresu Trebišov.

Dôvodom bol fakt, že 29-ročný Vladimír E. a 26-ročný Dušan K. ešte začiatkom roka vyzdvihli z bydliska 20-ročného Rastislava Š. a odviezli ho na poľnú cestu vedúcu k bývalému hospodárskemu dvoru. Keď vystúpili z vozidla, nútili mladíka, aby sa priznal ku krádeži vlámaním do objektu firmy jedného z nich. Vyhrážali sa mu pritom zabitím a Vladimír E. bubienkovým štartovacím koltom raz vystrelil do vzduchu. Potom obvinení nasadli do vozidla a z miesta odišli. K zraneniu poškodeného nedošlo, štartovací kolt, vystrelená nábojnica a päť nábojov zaistila polícia na expertízne skúmanie.

Vyšetrovateľ konanie podnikateľov kvalifikoval ako trestný čin vydierania formou spolupáchateľstva. Stíhaní sú na slobode.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Demjanovičová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/