(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Policia usvedčila muža zo Spišskej Nove Vsi z posielania "antraxu"
@ Aktuálne -> Región     Jan 10 2005 - 08:32 GMT
Košice/Prešov (TASR) - Dva roky väzenia alebo peňažný trest hrozí 44-ročnému mužovi zo Spišskej Novej Vsi, ktorého polícia usvedčila z posielania podozrivého bieleho prášku a obvinila zo šírenia poplašnej správy.

Obvinený vlani v septembri vypísal perom tri obálky, ktoré adresoval do spoločnosti MecomTrade v Humennom na mená dvoch mužov a jednej ženy, informovala včera hovorkyňa KR PZ v Prešove Magdaléna Fečová. Do každej obálky dal po jednej lyžičke práškového cukru a vhodil ich do poštovej schránky v Levoči. Motívom páchateľa bola pomsta za prepustenia zo zamestnania.

Zásielky vzbudili u prijímateľov obavy z ohrozenia života a zdravia. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici urobil laboratórne vyšetrenia prášku na antrax, choleru, mor, tularémiu a brucelózu s negatívnym výsledkom.

Obvineného stíhajú na slobode.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/