(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Michalovciach realizovali projekt o drogách
@ Aktuálne -> Región     Dec 31 2004 - 08:20 GMT
Michalovce (TASR) - Rozvíriť verejnú mienku o drogách a ich následkoch bolo cieľom projektu 30 sekúnd postačí s podtitulom Imidž je nanič, "IN" je život bez drog. Realizovala ho skupina mladých ľudí združených v Zemplínskej informačnej a rozvojovej agentúre ZIRA v Michalovciach.

"Na moje veľké počudovanie realizácia tohto projektu bola veľmi zaujímavá v tom, že pri opakovaných stretnutiach s mladými ľuďmi vo veku od 14 do 16 rokov veľmi otvorene priznávali, že majú skúsenosti, svoje názory na drogové závislosti," uviedol včera pre TASR odborný garant projektu Pavel Herman. Dodal, že cieľom projektu bolo vyvolať otvorenú diskusiu mladých ľudí na túto tému a poukázať na to, že drogy nie sú len látky, ktoré sa vnútrožilovo aplikujú, ale medzi drogy patria aj látky voľne dostupné, temer v každej domácnosti. Podľa Hermana ide o cigarety, alkohol a podobne, od ktorých sa dá veľmi rýchlo skåznuť k tvrdým drogám.

Výsledkom projektu s celkovým rozpočtovým nákladom 180 tisíc korún je krátka audiovizuálna snímka o postojoch mladej generácie a jej okolia k drogovej problematike legálnych a nelegálnych drog. Masmediálne dielo prostredníctvom svojho univerzálneho využitia pre médiá, školy a voľnočasové zariadenia má pomôcť rozvíjať a podporovať verejnú diskusiu o drogách. Zároveň má však aj ovplyvňovať verejnosť a pod. "Tento DVD-nosič by sme chceli ponúknuť aj televíziám a školám v rámci celého Slovenska," konštatoval jeden z jeho autorov Vladimír Bučko.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/