(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Podľa rektora TU rozhodol o prijatí uchádzača na štúdium v súlade so zákonom
@ Aktuálne -> Školstvo     Dec 02 2004 - 08:08 GMT
Bratislava (TASR) - Zmena rozhodnutia dekana Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií Technickej univerzity (TU) v Košiciach o neprijatí uchádzača na štúdium bola podľa vyjadrenia rektora TU Juraja Sinaya v súlade s vysokoškolským zákonom.

"Postupoval som podľa paragrafu 58 vysokoškolského zákona a svoje rozhodnutie som navyše konzultoval s dekanom fakulty," informoval TASR Juraj Sinay. Dôvodom bola podľa neho neprítomnosť dekana v letnom období v čase podania žiadosti o preskúmanie. "Aj vzhľadom na dodržanie tridsaťdňovej lehoty na odpoveď a aj na základe odporúčania dekana fakulty, som vydal rozhodnutie o prijatí uchádzača," konštatoval Sinay.

Rozhodnutie rektora TU bolo podľa Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) vydané bez uvedenia relevantného dôvodu. SGI však v utorok 30. novembra informoval, že pri prijímacích skúškach na vysoké školy v roku 2004 neboli zaznamenané také nedostatky, aby inštitút podal v niektorom zo zistených prípadov podnet na trestné stíhanie.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/