(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Semináre Priateľov Zeme o recyklácii
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Dec 01 2004 - 03:28 GMT
(Spoločnosť priateľov Zeme- tlačová správa) –- Praktické informácie o znižovaní vzniku a škodlivosti odpadov, motivačnom triedenom zbere pre recykláciu, šetrení peňazí občanov a obcí ... budú prezentované na seminároch Spoločnosti priateľov Zeme „Trvalo udržateľné nakladanie s odpadmi“.

Usporiada ich v druhom decembrovom týždni v Košiciach (7.12.), Žiline (8.12.) a Palárikove (9.12.). Prednášať budú odborníci z Ministerstva životného prostredia SR, Recyklačného fondu, mimovládnych organizácií. S praktickými skúsenosťami sa s kolegami podelia aj zástupcovia samospráv (napr. Palárikovo, Šurany...).

Prednášať sa bude aj o informačných kampaniach či motivačných poplatkoch za komunálne odpady, na ktorých môžu občania ušetriť. Semináre organizuje environmentálna organizácia Spoločnosť priateľov Zeme v rámci kampane Smerovanie k nulovému odpadu.
Záštitu nad seminármi prevzal minister životného prostredia SR László Miklós a ich realizáciu finančne podporilo Federálne ministerstvo poľnohospodárstva, lesníctva, životného prostredia a vodného hospodárstva Rakúskej republiky.
Na semináre je nutné sa vopred prihlásiť prostredníctvom formulára na www.spz.sk alebo na tel. č. 055 / 677 1 677.
Radoslav Plánička z Priateľov Zeme pripomína: „okrem šetrenia peňazí občanov recyklácia znižuje aj znečisťovanie prostredia. Veď len recykláciou papiera znížime znečistenie ovzdušia o 75 %, vody o 35% a spotrebu energie o 75%“.

Vážení žurnalisti vopred vám veľmi krásne ďakujeme za priestor, ktorý venujete propagácii týchto dôležitých vzdelávacích podujatí vo vašom médiu.V prípade záujmu o viac informácii prosím kontaktujte Radoslava Pláničku na tel. č. 0903 669 886.

Ladislav Hegyi
Spoločnosť priateľov Zeme

pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1 677
e-mail: spz@spz.sk


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/