(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Sobranciach vybudujú Centrum ochrany hranice
@ Aktuálne -> Región     Nov 22 2004 - 02:56 GMT
Michalovce (TASR) - Nové Centrum ochrany hranice v Sobranciach vybuduje do vstupu Slovenska do schengenského priestoru Ministerstvo vnútra SR. Jeho hlavným cieľom bude koordinovať a riadiť ochranu na celom úseku slovensko-ukrajinskej štátnej hranice.

Centrum by malo byť ukončené v polovici roka 2006. "V roku 2007 chceme vstúpiť do schengenského priestoru, kedy sa definitívne naplní myšlienka voľného pohybu osôb aj pre nás v Európskej únii, čím sa slovensko-ukrajinská hranica stane novou schengenskou hranicou, čím preberáme zodpovednosť za to, aby bola strážená tak, ako sa strážiť má," uviedol počas sobotňajšieho pobytu v Michalovciach pre TASR minister vnútra Vladimír Palko. Dodal, že na realizáciu potrebných zámerov dostáva SR financie z tzv. schengenského prechodného fondu. V nasledujúcich troch rokoch, vrátane tohto, bude Slovensko z uvedeného fondu čerpať zhruba 2 miliardy korún. Podstatnú časť spomínaných financií minie MV SR najmä na dovybavenie a stavbu nových budov hraničnej kontroly.

Podľa Palka vybudujú na celom úseku hranice monitorovacie elektronické zariadenie, pohraničníkom pribudnú nové autá, terénne skútre, optika, termovízne kamery a dobré oblečenie. Momentálne prebiehajú výberové konania na zabezpečenie všetkých náležitostí, ktoré minister spomenul. Palko potvrdil, že v týchto dňoch sa hranica posilňuje aj personálne. "Postupne priberáme nových policajtov, ktorí majú vyššie osobné ohodnotenie ako ostatní, aby som ocenil túto prácu," konštatoval Palko.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/