(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Michalovčania získali 8,5 milióna korún na separovaný zber
@ Aktuálne -> Región     Nov 22 2004 - 08:42 GMT
Michalovce (TASR) - Dovedna 8,5 milióna korún z recyklačného fondu získali v uplynulých dňoch Technické a záhradnícke služby (TaZS) v Michalovciach.

Financie poslúžia na rozšírenie separovaného zberu v samotnom okresnom sídle, ale aj v deviatich okolitých obciach. Skúsenosti s triedením odpadu na Zemplíne neboli doposiaľ najlepšie, preto sa vedenie služieb rozhodlo pre informačnú kampaň. "Výsledky neboli práve najlepšie, z toho titulu teraz chceme v podstatnej miere zlepšiť informáciu občanov, aby sa kvalita separovaného zberu podstatne vylepšila," uviedol pre TASR námestník riaditeľa TaZS Miroslav Brada.

Do konca roka pribudne na michalovských sídliskách 300 nových nádob na plasty, papier, tetrapaky, sklo a kovové obaly. Domácnosti sa dočkajú vriec na odpad a TaZS nového vozidla na zvoz odpadu a kontajnerov na neónové trubice a staré akumulátory.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/